technologie

Technologie

W naszych gabinetach wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt dentystyczny. Przy jego wyborze kierujemy się tym co najlepsze dla zdrowia
i dobrego samopoczucia naszych Pacjentów.
Poniżej przedstawiamy Państwu wybrane technologie, które stosujemy
w naszej praktyce.

quicksleeperQuickSleeper

QuickSleeper to elektroniczny system znieczuleń, który znacznie redukuje ból u pacjenta, jednocześnie skraca czas zabiegu i stres związany z wizytą u stomatologa.  QuickSleeper pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba, mimo iż używa się mniej środka znieczulającego niż w tradycyjnej technice. W porównaniu do tradycyjnych metod, znieczulenie mikroprocesorowe nie powoduje efektu ubocznego w postaci znieczulenia  policzków i warg oraz uciążliwego uczucia zdrętwienia twarzy po znieczuleniu.

 

 

Aparat RTG KODAK 2200

Aparat wykorzystuje technologię wysokiej częstotliwości co pozwala zredukować o co najmniej 30% dawkę pochłanianego promieniowania rentgenowskiego. Pozwala na indywidualne programowanie dawki promieniowania. Dzięki wielu dostępnym opcjom (np. sterownik używany do wyboru poziomu napięcia dla podkreślenia kontrastu lub poziomów odcieni szarości ) aparat zapewnia optymalną diagnozę z obrazem o najlepszej jakości. Dostarcza łatwego odczytu promieni rentgenowskich za pierwszym razem co pozwala pracować szybciej i wydajniej.

 

aparat rtgkodak 2200wykonywanie zdjęcia zdjęcie rtg na monitorze

 

 

radiowizjografia

Radiowizjografia. Kodak RVG 6100

Radiowizjografia - to urządzenie diagnostyczne, które zastępuje tradycyjną kliszę. Podłączony do komputera czujnik umieszcza się w ustach pacjenta i wykonuje zdjęcie. Pozwala to obniżyć dawkę promieniowania aż o 90%. Czas oczekiwania od naświetlenia zęba do otrzymania obrazu na ekranie to 2 sekundy.
endometr

Endometr Raypex - elektroniczny lokalizator wierzchołka

Endometr jest cyfrowym urządzeniem służącym do badania długości kanałów korzeniowych w trakcie leczenia kanałowego i umożliwiającym dokładny pomiar w każdych warunkach zabiegowych (suche i mokre kanały korzeniowe). Ilustruje na "żywo" przesuwanie narzędzia endodontycznego wzdłuż całego kanału korzeniowego. Wykorzystanie endometru pozwala na dokładne wypełnienie kanału zęba, minimalizując powikłania wynikające z niedopełnienia lub przepełnienia kanału.


Skaler ultradźwiękowy

Skaler ultradźwiękowy

Skalera używamy do profesjonalnego oczyszczania zębów. Za pomocą emitowanych przez końcówkę fal ultradźwiękowych usuwamy kamień nazębny naddziąsłowy i poddziąsłowy oraz różnego rodzaju osady (płytkę bakteryjną, osad tytoniowy, osad po kawie lub herbacie).

 

 

 

 

autoklaw

Autoklaw Mocom Millenium B+

Dbając o bezpieczeństwo naszych Pacjentów nasze narzędzia sterylizowane są w nowoczesnym autoklawie o najwyższych parametrach sterylizacji. Wyprodukowany został przez włoską firmę Mocom, światowego lidera wśród producentów stomatologicznych autoklawów próżniowych. Autoklaw spełnia wszystkie wymagane w Unii Europejskiej i Polsce normy, dyrektywy i atesty, w tym EN 13060.koferdam

Koferdam

Koferdam jest cienkim arkuszem naturalnej gumy lateksowej lub bezlateksowej używanym w celu izolacji zębów podczas zabiegów dentystycznych. Zalety płynące ze stosowania koferdamu są bardzo różnorodne.1. Tworzy barierę aseptyczną. 2.Gwarantuje utrzymanie wysokiej, suchości pola zabiegowego. 3. Zwiększa dostęp i widoczność pola zabiegowego.

Wykorzystując koferdam oszczędzamy czas pacjenta (nie ma konieczności wymiany wałeczków z ligniny, stałego suszenia pola zabiegowego itp.). Ponadto koferdam zapobiega aspiracji drobnych narzędzi do przełyku i tchawicy pacjenta, co znakomicie zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy.

 

 

kliknij aby powiększyćMikrosilnik endodontyczny

Służy do opracowania światła kanału przy użyciu narzędzi mechanicznych. Pozwala dokładniej oczyścić kanał skracając jednocześnie czas zabiegu.

nowa lokalizacja