wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Biały, zdrowy uśmiech to dobre samopoczucie i pewność siebie. Przebarwione, żółto - szare zęby sprawiają, że uśmiechamy się znacznie rzadziej niż powinniśmy a jak wiadomo śmiech to zdrowie. Na szczęście jest na to skuteczna metoda. Proponujemy Państwu nakładkowe wybielanie zębów przeprowadzane w warunkach domowych lub jeśli zależy Państwu na czasie i oczekujecie szybkich efektów profesjonalne wybielanie lampą w naszym gabinecie.

Wybielanie zębów metodą nakładkową


wybielanie zębów w gabineciePacjent ma wykonane w gabinecie wyciski zębów. Na ich podstawie w laboratorium przygotowywane są indywidualne cienkie, przezroczyste nakładki. Otrzymuje je na kolejnej wizycie wraz z zestawem strzykawek preparatu wybielającego o stężeniu 10%, 15% lub 20% w zależności od wrażliwości zębów. Przymierzamy mu nakładki i informujemy jak aplikować żel. Pacjent w domu aplikuje do nich żel wybielający Opalescence, umieszcza je na zębach i pozostawia na całą noc ( 8 godz.). Cały zabieg trwa około 8-10 nocy. Natomiast efekt można czasem zauważyć już po pierwszej nocy.

Po ustabilizowaniu koloru (ok. 2 tygodnie po zakończonej kuracji), lekarz stomatolog ostatecznie wypełnia zęby wg nowego jaśniejszego koloru. Czasami bardzo ciemne zęby wymagają wybielania przez dłuższy okres czasu. Podczas wybielania może wystąpić przejściowa nadwrażliwość na zimno, która mija po kilku dniach od zakończenia wybielania. Po kilku latach od zabiegu wybielenia zęby mogą nieznacznie ciemnieć, wpływ na to mają przede wszystkim substancje przebarwiające zęby (tytoń, kawa, herbata). Aby utrzymać jasny kolor lekarz stomatolog może zalecić wybielanie nakładkowe tylko przez jedną - dwie noce, co parę lat.
Zaletami tej metody wybielania są:
-  niższe koszty w porównaniu z wybielaniem lampą,
- znikomy stopień dolegliwości związany z nadwrażliwością pozabiegową (lub jej całkowity brak),
- możliwość samodzielnej regulacji przez Pacjenta stopnia wybielenia zębów.

 

Wybielanie profesjonalną lampą w gabinecie


wybielanie zębów w gabineciePrzed zabiegiem pacjent ma dokładnie oczyszczane zęby przy pomocy pasty. Lekarz światłoutwardzalnym żelem smaruje dla ochrony dziąsła. Metoda wybielania z lampą polega na nałożeniu na zęby preparatu wybielającego i naświetleniu ich specjalną lampą emitującą niebieskie światło przez około 15minut. Procedurę tę powtarza się 3-4 razy (w zależności od planowanego stopnia wybielenia uzębienia i od koloru wyjściowego), stąd całość zabieg trwa od 45 minut do jednej godziny. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiastowo. Niebieskie światło o wysokiej częstotliwości emitowane przez akcelerator Beyond aktywuje żel wybielający, który zawiera nadtlenki wodoru. Po zabiegu zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni wg skali Vita (skala używana przez stomatologów w celu określenia kolorów zębów).
Technologia systemu Beyond używana jest obecnie w ponad 100 krajach na całym świecie, a setki osób dziennie poddaje się tym zabiegom. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezpieczne co potwierdzają liczne badania naukowe wykonane na przestrzeni lat.
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i okres karmienia piersią, gdyż nie przeprowadzono badań co do wpływu preparatów na rozwijający się organizm. Nie należy też wybielać zębów u dzieci poniżej 14 roku życia, a także u osób z rozpoznaną alergią na nadtlenki i żywice.

Zaletami tej metody wybielania są:
- mocniejszy efekt w porównaniu z metodą nakładkową,
- czas wybielania – całość zabiegu trwa około 1 godziny.

 

Czy wybielanie jest szkodliwe dla zębów?

Wybielanie zębów metodą Beyond jest całkowicie bezpieczne. Zimne światło stosowane w systemie nie powoduje podrażnienia nerwów. Natomiast środek wybielający jest oparty na składnikach wodnych i nie uszkadza ani zęba ani szkliwa. W efekcie wybielone zostają zęby, natomiast plomby czy korony nie zmienią koloru.

Nocne wybielanie nakładkowe jest bezpieczną i wysoce skuteczną metodą rozjaśnienia zębów. Jeżeli pacjent postępuje według instrukcji stomatologa, to może uzyskać efekt wybielenia w ciągu kilku dni. Badania i doświadczenie wykazują, że 90 –95% pacjentów uzyskuje efekt rozjaśniający.
Wybielanie za pomocą środków przez nas używanych, renomowanych firm jak np. Opalescence, zawierających nadtlenek karbamidu, lub też nadtlenek wodoru nie jest szkodliwe,  nie powoduje zmian chemicznych w strukturze zęba, nie osłabia jego odporności na próchnicę,  oraz nie powoduje stanu zapalnego miazgi zębów. Należy pamiętać, że wypełnienia, korony i licówki protetyczne nie wybielają się.