stomatologia_zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze.

Obecnie, leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne,
a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane
w bardzo estetyczny sposób, przywracając im ich naturalne właściwości.

 

Wypełnienie zęba materiałem kompozytowym

Wypełnianie zębów polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów.
Wypełnienie kompozytowe jest tym, co pacjenci potocznie nazywają „białą plombą”. Każdy z nas ma różny odcień bieli zębów dlatego zaopatrzeni jesteśmy w pełną gamę kolorów materiałów kompozytowych. W efekcie wykonane przez nas wypełnienia i odbudowy (o czym poniżej) są nie do odróżnienia od własnych zębów.


Odbudowa zęba materiałem kompozytowym

 

licówki

Odbudowa zęba to odtworzenie większej części zniszczonej przez próchnicę lub uraz korony zęba.
Zwykle dotyczy rekonstrukcji zębów w odcinku przednim oraz odbudowy zębów przedtrzonowych i trzonowych.
Wykorzystywane przez nas materiały kompozytowe pozwalają uzyskać wysoką trwałość i estetykę.


Wypełnienie zęba mlecznego

Zęby mleczne należy leczyć tak samo, jak zęby stałe. Przedwczesna utrata zęba mlecznego zaburza sekwencję wyrzynania się zębów stałych, co skutkuje wadami zgryzu i koniecznością leczenia ortodontycznego w przyszłości. Zęby mleczne służą do żucia, co wpływa na rozwój kości i mięśni twarzy. Pomagają w uczeniu się mowy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka u dzieci i właściwa higiena jamy ustnej.
Jeśli dojdzie do powstania ubytku, należy go jak najszybciej wyleczyć. Im wcześniej podejmiemy leczenie zęba, tym będzie ono mniej czasochłonne i kosztowne.

 

Znieczulenia do zabiegów
Obecnie lekarz stomatolog dysponuje coraz skuteczniejszymi metodami zwalczania bólu, które gwarantują w większości przypadków bezbolesne zabiegi (wg. danych klinicznych w 90-99%).
W Mkkmed proponujemy Państwu znieczulenie konwencjonalne, które polega na podaniu leku znieczulającego przez strzykawkę oraz znieczulenie mikroprocesorowe urządzeniem QuickSleeper.